Африканці у давнину каву переважно їли, ніж пили. А ось кавовий напій світ отримав через… молитви. Тобто через людей, яким кава допомагала зберігати бадьорість тоді, коли весь світ мирно спав.
За легендою коптів-християн кава ніби матеріалізувалася у ефіопському монастирі нізвідки у відповідь на молитви втомлених ченців про бадьорість. Хоча існує також веселіша і правдоподібніша версія каво-матеріалізації.
Одна добра людина принесла у пожертву ченцям невідомі зерна, з яких радила приготувати напій, що відганяє сон. Вирішивши перевірити, чи то Божа справа, чи ні, настоятель наказав випробувати зерно вогнем, але воно почало видавати дивний аромат. Злякавшись, настоятель наказав розтоптати зерно у попіл, але аромат ставав дедалі сильнішим. І лише тоді ченці вирішили залити його водою.
Так була зварена перша в світі кава. Спробувавши її, божі люди вирішили, що взагалі-то кава – напій благословенний, і почали вживати її під час нічних молитов.
Копти – одна із найдавніших гілок християнства. Вони є нащадками давніх египтян, що прийняли хрещення від самого апостола та евангеліста Марка.
"Таємна вечеря" по-коптськи
Фото: Автор: American Colony (Jerusalem). Photo Dept