Додати відгук

Какое ваше полное имя?
Какой ваш адрес электронной почты?
Что вы о нас думаете?

провулок Тараса Шевченка, 3
(044) 278-48-12

Пн: з 11:00 до 20:00 Вт - Пт: з 10:00 до 20:00 Сб - Нед: з 10:00 до 20:00

вул. Григорія Сковороди, 5
(044) 425-86-31

Пн: з 11:00 до 21:00 Вт - Пт: з 10:00 до 21:00 Сб - Нед: з 10:00 до 21:00

провулок Тараса Шевченка, 3
(044) 278-48-12

Пн: з 11:00 до 20:00 Вт - Пт: з 10:00 до 20:00 Сб - Нед: з 10:00 до 20:00

вул. Григорія Сковороди, 5
(044) 425-86-31

Пн: з 11:00 до 21:00 Вт - Пт: з 10:00 до 21:00 Сб - Нед: з 10:00 до 21:00

Еквадор Галапагос: Кава з прихистку піратів

Еквадор Галапагос – один з рідкісних, але яскравих та насичених сортів арабіки. Він має сертифікат Міжнародної екологічної комісії за виключно чисте (тобто органічне) походження. Смак цієї кави – м’який, з ледь відчутними горіховими нотками, а аромат – чарівно-квітковий.

Зачарований архіпелаг

Вважається, що відомими Галапагоські острови зробив Чарльз Дарвін, відкривши прекрасних черепах-гігантів. На честь тихоходів велетнів архіпелаг і отримав своє ім’я. Проте ці острови знали не лише Дарвіна.

Галапагос були випадково відкриті всередині XVI сторіччя. До скель, що не були позначені на мапі, буря винесла корабель іспанського місіонера Томаса де Берланга. Єпископ прямував з Панами до Перу насаджувати “добре та вічне”.

Зійшовши на берег, іспанці побачили зовсім безлюдні острови. Проте вони були густо заселені ящерами, схожими на драконів, велетенськими черепахами та неляканими (“дурними”, за словами Берланга) птахами,  що й не думали ховатися при наближенні людей.

Берланг назвав ці землі Черепаховими островами. Але європейці довгий час вважали їх вигадкою, чудернацьким сном місіонера. І навіть перейменували їх на Зачаровані острови – Лас Іслас Енкантадос.

Від піратів до каторжників

Недовіра географів зіграла на руку піратам. Наприкінці XVI сторіччя серед лагун і бухт вулканічних островів (деякі з них досі не сплять) знайшли прихисток корсари Її величності. Британські морські розбійники із флоту Френсіса Дрейка та Генрі Моргана. Але, звісно, не вони насадили плантації кави.

Кава не цікавила також китобоїв і мисливців за тюленями, які також вподобали Галапагос за піратами.

У 1832 році архіпелаг захопив Еквадор. А через три роки тут з’явився Чарльз Дарвін, покатався на одній з велетенських черепах та увічнив її в історії.  Еквадор став висилати сюди каторжан. А також, собак, котів, щурів, які досить вдало відвойовують місце під сонцем у корінних видів і дуже засмучують екологів.

Сьогодні Черепахові острови – морський біосферний заповідник, що охороняється ЮНЕСКО.

Кава святого Христофора

Галапагоські острови – це 13 великих вулканічних островів, 6 маленьких і безліч скель та мілин у Тихому океані.  Розташовані вони на захід від Еквадору.  Обжиті людьми тільки п’ять. А от кавові плантації існують лише на одному з них – острові Сан-Кристобаль (або Чатем).

Острів має іспанське (на честь святого Христофора) і англійське (на честь першого графа Чатема) ім’я. Що красномовно нагадує про непросту історію Черепахових островів.

Левову частину Сан-Кристобалю, в центрі якого володарює високий сплячий вулкан, займає заповідник. А на висоті вище 450 м над рівнем моря – надто холодно й вітряно для вибагливої арабіки. Тому на долю невеличких фермерських господарств з кавовими деревами залишається всього невеличкий шматочок острова.

Каву тут вирощують виключно вручну. Без добрив, без хімії, без машин. Урожаї невеликі. Проте багаті на мінерали та поживні речовини вулканічні землі, вологий клімат надають місцевій арабіці сорту бурбон такий вишуканий смак, що  каву високо цінують на світовому ринку.

Яскравий аромат квітів, м’який та насичений смак, з горіховою ноткою та присмаком меду – ця кава прекрасна в гейзерній кавоварці, джезві або френч-пресі. Купити елітну  каву сорту Еквадор Галапагос в зернах ви можете в нашому магазині. Або замовити кавничок гарячого напою у наших кав’ярнях – “Театрі кави” на Подолі чи “Каффі” біля Майдану Незалежності.

Дізнайтеся більше про наші сорти кави:

Гватемала: кава з димком

Колумбія – ідеальний баланс

Кава Ефіопія: прапрабабуся арабіки

Kaffa

«Каффа» — это бренд, который объединяет небольшую сеть киевских кофеен.

kaffa
переулок Тараса Шевченко, 3 (044) 270-65-05
ул. Григория Сковороды, 5 (044) 425-38-45