Хоча Великобританія познайомилась з кавою раніше іншої Європи, а також раніше інших країн відкрила двері кавових домів, стосунки Туманного Альбіону з ароматним напоєм склалися непересічні.
Жінки проти кави?
Пам’ятаєте “Жіночу петицію проти кави“, де заміжні британки молили короля Карла II закрити кавові доми і заборонити каву. Цей напій, з їхньої точки зору, відволікав чоловіків від подружніх обов’язків.
Чоловіки ж, які тікали до кав’ярень від власних жінок (оскільки осіб слабкої статі до цих закладів не допускали), навіть написали “Відповідь чоловіків на жіночу петицію”. Проте король все ж спробував заборонити у 1675 році Кавові будиночки. І щиро обурені підданці змусили його відмовитися від такої ідеї
Нічого зайвого, лише бізнес
Минуло лише сторіччя, и англійці зреклися кави. І все завдяки зусиллям однієї торгової компанії,яка поставила на чай.
Чай з Китаю поставляла Ост-Индійська компанія – найбільший і єдиний постачальник колоніальних товарів на ринок Британії. Саме вона домоглася такого зниження податків на чай у 1784 році, що китайський напій зміг конкурувати з пивом та елем. І британці залюбки відмовились від дорогоцінної кави.
Так одна-єдина компанія примусила суцільну націю пити те, що їй було вигідно.
Сьогодні, мешканці Великої Британії не відмовляються від кави. Але полюбляють її пити на особливий манер Який? Читайте в нашому блозі: Кавова церемонія по-британськи.